Esenciální olej Oléanat - Rozmarýn

Kód: DS00988
145 Kč
UKONČEN PRODEJ

Detailní informace

Detailní popis produktu

Esenciální olej Oléanat - Rozmarýn

Přírodní francouzská BIO kosmetika.

Esenciální oleje Oléanat jsou 100% čisté a přírodní, ze 100 % pochází z ekologického hospodaření, jsou certifikovány Ecocert a francouzským Cosmébio, je dbáno na kvalitu základních surovin, jsou kontrolovány a
schváleny k péči o pokožku dle norem pro přírodní a bio kosmetiku a dle zásad výrobce Le Secret Naturel.
Důraz se klade na původ surovin, jejich identitu, kontrolu (dohled) a samotný užitek esenciálních olejů.

Původ:
Esence jsou získávány z čistě rostlinných zdrojů, z konkrétních částí rostlin. Esenciální oleje jsou látkami prchavými a vonnými, které získávají svou sílu a tajemství ze vzduchu (květy - levandule, listy - patchouli, stonky nebo slupky - skořice nebo santal, plody - pomeranč) nebo spodní vody (kořeny nebo oddenky - zázvor).
Získávají se:
- destilací (pomocí páry v destilačních přístrojích)
- vymačkáváním (mechanický tlak) - jako z citrusů

Identita
Esenciální oleje jsou látky přírodní a velmi aktivní - jsou vysoce koncentrované. Rostlinný původ, kvalita a původní domovina základních surovin, čistota a ekologický způsob pěstování přidávají esenciálním olejům na hodnotě a upřednostňují jejich užití.

Kontrola
Přírodní neznamená neškodný, proto se mějte na pozoru s užitím u dětí mladších 36 měsíců a u žen těhotných a kojících. Nikdy nepoužívejte přímo na pokožku, pouze zředěné rostlinným olejem. U esencí citrusových je vysoká pravděpodobnost fotosenzibility, vyhýbejte se proto slunečnímu záření bezprostředně po použití těchto esenciálních olejů (mohou způsobit nevzhledné pigmentové skvrny na pokožce). Pokud se vám dostane esenciální olej do oka, omyjte ho pomocí navlhčeného tamponu vodou a rostlinným olejem. Pokud dítě nedopatřením požije esenciální olej, zjistěte si přibližné množství požité esence a okamžitě vyhledejte lékaře.

Užití:

  • Orální: Moudré je poradit se s profesionálem (aromaterapeut, lékař) a ne experimentovat na vlastní pěst. Odborník, mající znalosti v oboru aromaterapie a přírodních esenciálních olejů, vám poradí ohledně účinků jednotlivých esencí a také spolupůsobení s ostatními esencemi.
  • Kožní: Formou masáže / zředěné 1:10 k rostlinnému oleji. Pro pokožku mají esence nespočet prospěšných vlastností: zklidňující, relaxační, hojivé, dezinfekční, protiplísňové, uvolňující, posilující. Můžete používat i jako parfém.
  • Koupel: 10-20 kapek (5 pro dítě) do koupele s chvílí odpočinku
  • Ovzduší: Díky difuzérům a aromalampám či odpařovačům používejte dle potřeby ze zdravotních důvodů, pro pocit duševní pohody nebo jako osvěžovače a čističe vzduchu.
  • V kuchyni: Aromaterapii můžete použít i v kuchyni, obzvláště pokud chcete v pokrmu zdůraznit aroma (tymián, rozmarýn, bazalka) Doporučujeme se opět poradit s profesionálem (obecně přibližně 20 kapek esence na půllitr olivového oleje například).

BIO Esenciální olej - Rozmarýn - Rosmarinus officinalis

Původ: Maroko, Tunisko

Použitá část: větve, listy

Přítomné látky (molekuly): cinéole, camphre, pinéne, limonéne

Vůně: kafrová, vytrvalá

Účinky: stimulace oběhového systému a unavených svalů, stimulant intelektu, posiluje, povzbuzuje, silně stimuluje při únavě, podporuje koncentraci, zahání úzkost, pomáhá při nachlazení, chřipce a revmatismu, vhodný k masážím při bolesti svalů

Použití: Silně nevhodný u těhotných či kojících žen a u osob trpících hypertenzí (vysokým krevním tlakem) a epilepsií. Neužívat orálně!

Vhodné použití/kombinace s těmito esenciálními oleji: santalové dřevo, geranium, mandarinka, neroli, máta peprná, levandule, růžová palma, eukalyptus, tea tree, cedr, bergamot

Rady k použití:

Koupel při chřipkových stavech: 10 kapek tea tree + 10 kapek eukalyptu + 2 kapky rozmarýnu. Ponořte se do horké koupele a zůstaňte v klidu nejdéle 15 minut.

Bolesti svalů: 6 kapek rozmarýnu do 15ml oleje z meruňkových jader, cílenou masáží/energickým třením aktivujte cirkulaci krve v chodidlech a v oblastech postižených bolestí

Aktivace ovzduší: do difuzéru nakapte 2-3 kapky rozmarýnu a nechte působit 1 hodinu

Certifikováno Ecocert. 100% složek je přírodního a organického původu.

Objem: 10 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář