Esenciální olej Oléanat - Růžová palma

Kód: DS00987
169 Kč
UKONČEN PRODEJ

Detailní informace

Detailní popis produktu

Esenciální olej Oléanat - Růžová palma

Přírodní francouzská BIO kosmetika.

Esenciální oleje Oléanat jsou 100% čisté a přírodní, ze 100 % pochází z ekologického hospodaření, jsou certifikovány Ecocert a francouzským Cosmébio, je dbáno na kvalitu základních surovin, jsou kontrolovány a
schváleny k péči o pokožku dle norem pro přírodní a bio kosmetiku a dle zásad výrobce Le Secret Naturel.

Důraz se klade na původ surovin, jejich identitu, kontrolu (dohled) a samotný užitek esenciálních olejů.

Původ:
Esence jsou získávány z čistě rostlinných zdrojů, z konkrétních částí rostlin. Esenciální oleje jsou látkami prchavými a vonnými, které získávají svou sílu a tajemství ze vzduchu (květy - levandule, listy - patchouli, stonky nebo slupky - skořice nebo santal, plody - pomeranč) nebo spodní vody (kořeny nebo oddenky - zázvor).
Získávají se:
- destilací (pomocí páry v destilačních přístrojích)
- vymačkáváním (mechanický tlak) - jako z citrusů

Identita
Esenciální oleje jsou látky přírodní a velmi aktivní - jsou vysoce koncentrované. Rostlinný původ, kvalita a původní domovina základních surovin, čistota a ekologický způsob pěstování přidávají esenciálním olejům na hodnotě a upřednostňují jejich užití.

Kontrola
Přírodní neznamená neškodný, proto se mějte na pozoru s užitím u dětí mladších 36 měsíců a u žen těhotných a kojících. Nikdy nepoužívejte přímo na pokožku, pouze zředěné rostlinným olejem. U esencí citrusových je vysoká pravděpodobnost fotosenzibility, vyhýbejte se proto slunečnímu záření bezprostředně po použití těchto esenciálních olejů (mohou způsobit nevzhledné pigmentové skvrny na pokožce). Pokud se vám dostane esenciální olej do oka, omyjte ho pomocí navlhčeného tamponu vodou a rostlinným olejem. Pokud dítě nedopatřením požije esenciální olej, zjistěte si přibližné množství požité esence a okamžitě vyhledejte lékaře.

Užití:

  • Orální: Moudré je poradit se s profesionálem (aromaterapeut, lékař) a ne experimentovat na vlastní pěst. Odborník, mající znalosti v oboru aromaterapie a přírodních esenciálních olejů, vám poradí ohledně účinků jednotlivých esencí a také spolupůsobení s ostatními esencemi.
  • Kožní: Formou masáže / zředěné 1:10 k rostlinnému oleji. Pro pokožku mají esence nespočet prospěšných vlastností: zklidňující, relaxační, hojivé, dezinfekční, protiplísňové, uvolňující, posilující. Můžete používat i jako parfém.
  • Koupel: 10-20 kapek (5 pro dítě) do koupele s chvílí odpočinku
  • Ovzduší: Díky difuzérům a aromalampám či odpařovačům používejte dle potřeby ze zdravotních důvodů, pro pocit duševní pohody nebo jako osvěžovače a čističe vzduchu.
  • V kuchyni: Aromaterapii můžete použít i v kuchyni, obzvláště pokud chcete v pokrmu zdůraznit aroma (tymián, rozmarýn, bazalka) Doporučujeme se opět poradit s profesionálem (obecně přibližně 20 kapek esence na půllitr olivového oleje například).

BIO Esenciální olej - Růžová palma - Cymbopogon martinii

Původ: Madagaskar

Použitá část: listy

Přítomné látky (molekuly): linalool, géraniol, néral, géranial, farnesol, limonéne

Vůně: sladká a květní

Účinky: osvěžující, stimulující, antiseptické, hojí akné a kožní infekce, vyhlazuje vrásky a ozdravuje unavenou pokožku, působí proti bakteriím a virům, krásně voní - je proto ideální pro dezinfekci a očistu obydlí, pomáhá udržovat jasnou a klidnou mysl, stimuluje buněčné regenerace při nervovém vyčerpání, pomáhá při bolestech nohou, léčí plísně, dezinfikuje obuv.

Použití: Esence se používá zředěná u dospělých i dětí. Nepoužívá se v těhotenství a při kojení.

Vhodné použití/kombinace s těmito esenciálními oleji: citron, geranium, pomeranč, patchouli, rozmarýn, ylang-ylang

Rady k použití: Používejte kvůli vlastnostem regeneračním a vyrovnávajícím na pokožku následujícími způsoby.

Obličej: tonizační - posilující vlastnosti, antimikrobiální a antivirové působení proti kožním infekcím (použijte
pár kapek do svého oblíbeného rostlinného oleje nebo krému)

Posilující olejová koupel: 20 kapek růžové palmy do 100ml základního masážního oleje Oléanat, promíchejte a nalejte přiměřené množství do teplé koupele nebo použijte pro masáž těla

Masážní olej pro suchou a olupující se kůži: 10 kapek růžové palmy a 10 kapek levandule smíchejte se 100ml základního masážního oleje Oléanat. Používejte pravidelně - denně - pro tělovou péči. Olej je vhodný i jako odličovací.

Certifikováno Ecocert.

100% složek je přírodního a organického původu.

Objem: 10 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář