Hračky DJECO

příběh-Djeco-nunynek

Příběh DJECOpříběh-Djeco-nunynek01

 

Tento příběh je o rodinném podniku, matky a jejích dětí.
Jejich maximálně nadčasový předmět činnosti jsou kreativita, odvaha a vášeň.

 

příběh-Djeco-nunynek02JEDNA ŠŤASTNÁ RODINAV rodině „Djeco“ jde veškerá sláva a čest matce Véronique Michel-Dalès. To ona vytvořila svou malou firmu v roce 1954, v době, kdy se jen skutečně velmi malé množství žen pouštělo do dobrodružství zvaného „podnikání“, natož tohohle druhu.

 

VZNIK DJECO

 

Véronique se za druhé světové války starala o zábavu a hry dětí, aby přišly na jiné myšlenky při bombardování města. Další bohaté zkušenosti získala s dětmi mentálně postiženými. Jako by toho všeho nebylo dost, u vlastní dcerky se potýkala s vývojovými vadami. Protože na trhu zcela postrádala hry dle svých představ, rozhodla se tedy hračky vyrábět sama. Jako první hračky DJECO navrhla vzdělávací hry Lotto. Hry DJECO se tak brzy staly velmi vyhledávanou, oblíbenou, atraktivní  a inteligentní zábavou tehdejší doby.  DJECO se stalo velmi úspěšným a už v roce 1960 získalo čtyři Oscary, ceny hraček.

 

 

příběh-Djeco-nunynek03

JEŠTĚRKA DJECO (Džeko) DJECO-nunynek

 

Název společnosti DJECO je odkaz z cest po celém světě, konkrétně z jihovýchodní Asie, kde žije ještěrka GECKO. Místní věří, že se jedná o „šťastnou“ ještěrku, která přináší štěstí do jejich domovů. Gecko se francouzsky čte „džeko“ tak, jako se i foneticky vyslovuje tato značka DJECO. Gecko tedy v podobě DJECO přinesla štěstí i paní Véronique.

 

SPÍCÍ DJECOpříběh-Djeco-nunynek04Jinak úspěšný rodinný podnik DJECO byl dán, po dobu vyrůstajícího syna Frédérica, do útlumu. Jak mladý muž vyrůstal, rozhodl se roku 1989 probudit společnost a udělal si z rodinného podniku vlastní hřiště. Při založení DJECO si paní Veronique pronajala prostory ateliéru na břehu Seiny, kde ostatně firma DJECO sídlí do dnes. Syn Fréderic si ve skladu založil svou kancelář a navštívil všechny kouty světa z nichž dovážel hračky, které ještě ve Francii neexistovaly.  Jeho celková vize hraček DJECO stále rostla. Začal snít o hračkách, které nebyly na trhu. Vše, co bylo v jeho představách postupně  i zrealizoval.

 

příběh-Djeco-nunynek05V roce 1997 obdařen nevšední uměleckou zručností ve světě hraček, vymyslel sbírku vzdělávacích (didaktických) hraček. Začal se skládačkami ze dřeva i lepenky a pár dřevěnými hračky pro začátek a postupně vše rozšířil o karetní a deskové hry.

V roce 2007 vytvořil originální revoluci v kreativní zábavě DJECO.  Dal možnost vzniku zatím nenapodobitelným představám známým jako "bohémské hračky". Od té doby se pravidelně objevují nové kolekce navržené umělci, které podporují kreslení, design a estetiku. DJECO tak vstoupilo do nové éry her. Tyto kreativní hry (sady) DJECO pro děti jsou navrženy do bytelných, praktických a velmi pěkně zpracovaných krabiček , ve kterých vždy naleznete vše ke své oblíbené kreativní činnosti, od pískování (vysypávání šablon písky nebo třpytivými šupinkami) , fóliování (obdoba pískování za použití pokovených fólií), malování fixy, prstovými barvami, vodovkami atd., vyškrabávací sady, šití, až po výtvarné sady pro vzdělávání malých umělců např. řada Klimt. Výtvarné sady DJECO jsou členěny pro děti dle věku od 3 do 15 let.     

Cesta kolem světaOd začátku dobrodružství s názvem DJECO  byly hry a hračky přeloženy do mnoha jazyků pro děti po celém světě. Rodina „DJECO“ je  hrdá a stále ohromena tím, že děti ve více než 60 zemích světa si hrají jejich hračkami!

Hračky DJECO jsou distribuovány v nádherných specializovaných prodejnách po celém světě a jsou perfektně sladěny s hodnotami firmy DJECO. Celá řada prestižních muzeí  se rozhodla prodávat hračky DJECO, včetně Louvru a Quai Branly ve Francii, Prado ve Španělsku, Velké Británii v Tate, MoMA ve Spojených státech a další v Německu, Dánsku a mnoho dalších.
DJECO francouzský know-how cestují za hranicemi ...

V současné době je Fréderic generálním ředitelem firmy DJECO :)                   Hračky DJECO zde >příběh-Djeco-nunynek07

Djeco-obrázek