Jak vybrat jarně-podzimní fusak

JAK VYBRAT JARNĚ PODZIMNÍ FUSAKČasto se setkávám s otázkou, jak velký rozdíl je mezi fusaky od výrobce PINIKE  „0-12 měsíců“ a jeho druhou, větší velikostí „jaro / podzim“. Co každou maminku nejvíce zajímá je to, jak dlouho fusak bude moci využívat.

Menší 0-12 měsíců, díky prostřihům, využijete zcela jistě až do 1 roku dítka nejen v kočárku ale i autosedačce pro nejmenší tzv. „vajíčku“, a to i zimních měsících, např. při návštěvě lékaře, na nákupech, či jiných pochůzkách, kdy miminko vozíte pouze v autosedačce na podvozku kočárku. Děťátko je ve fusaku krásně zachumlané, nikde ho nic netlačí, a co je super pro vás jako maminku - nesjíždí, což je celkem otravné u deky. Zároveň není problém regulovat, jak moc v něm  má být teplo - prostě se jen otevře podle libosti jeden zip, případně oba. Stejně jednoduše uložíme prcka nejdříve do hluboké korbičky a potom do sedačky kočárku.

Díky všestrannosti využití i v případě, že se miminko narodí v létě, tak nejpozději v září/říjnu už fusak ke slovu určitě přijde a využije se nejméně do března. Podobné to je, i když máme miminko na jaře - jelikož trvá, než se u dítka rozvine schopnost termoregulace, určitě je potřeba udržet teplo a pověstné aprílové počasí umí být zrádné. Může se stát, že i v chladném létě fusak příležitostně a s povděkem využije. Na podzim začnete fusak opět používat a trvá to znovu až do jara, respektive určitě do onoho 1 roku dítěte.

Rozměry menší velikosti: délka 80 cm a šířka 45 cm.
Rozměry větší velikosti: délka 108 cm a šířka 52 cm. 
Rozdíl je tedy v šířce 7 cm a na délku 28 cm.

Ve větší velikosti se novorozené miminko úplně ztratí. Větší velikost fusaku sice do hluboké korby kočárku nějak naskládáte, ale miminko buď mohou nepříjemně tlačit sklady, nebo mu bude přebývající část fusaku přečnívat přes hlavičku. Při využití v autosedačce (vajíčku) už je rozdíl příliš velký a nesedí prostřihy určené na pásy.

Fusaky se ovšem liší nejen velikostí, ale i v použitém materiálu vnitřní podšívky. Na výběr máte hřejivý mikroplyš nebo jemný úplet.

Mikroplyš: hřejivý materiál z umělých vláken.

Úplet: méně hřejivý antialergický materiál z BIO bavlny či bambusu.

TIP: pokud byste rádi využili hřejivý mikroplyš, ale chcete se u miminka vyhnout kontaktu s umělým materiálem, stačí do fusaku podložit hlavičku bavlněnou, či bambusovou plenkou. Díky tomu předejdete nadměrnému pocení hlavičky miminka a případným potničkám či opruzeninám.

Co tedy plyne z tohoto článku?


I když nás maminky a babičky občas uštědří dobře míněnou radou: „Kupuj vše raději větší, alespoň z toho tak rychle nevyroste…“ , konkrétně u nákupu fusaku se tato rada zrovinka moc nevyplatí. I když se vám miminko narodí v květnu, fusak využijete minimálně do června, dále v chladných letních dnech, následně od září do listopadu, v zimních dnech do auta i na obdobné pochůzky a od března do května již opět na plno. Totéž platí u podzimních dětí ;)

Snad vám tento článek pomohl osvětlit problematiku velikosti fusaků a pokud ne, pište, či volejte a ptejte se! Od toho jsme tu ;)

 

Veronika z Nunýnka