Kočička z kávové pěny

Kód: KK0118847
149 Kč
SKLADEM U DODAVATELE

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kočička z kávové pěny

Kočička z kávové pěny se toulá předměstskou krajinou - zimou, jarem i létem a hledá známé vůně domova. Eva Volfová proměnila látky, hadry, prachovky a utěrky v čisté obrazy a křehký příběh pro nejmenší čtenáře. Ilustrace textem doprovodila Tereza Horváthová.
Tato obrazová pohádka vypráví o kočičce zrozené z teplé kávy a nadýchané pěny, kterou její nevědomí stvořitelé vyhnali z domu. Po peripetiích najde kávová kočička nový domov.

Jednotlivé obrazy jsou vyšity barevnými nitěmi na starých látkách. V tomto svérázném fiktivním obrazovém prostředí ve stylu arte povera je pak zasazen jednoduchý a krátký doprovodný text. Barevnost jednotlivých použitých materiálů podtrhuje gradaci děje s jeho klidnějšími i dynamičtějšími částmi, nepřesné "tahy" nití vykreslujících scénu a její subjekty jsou zkratkovité a naivitou simulují dětskou ruku.

Nejprve tu máme vyprávění o kočičce, která se &ndash. jak už ostatněnázevnapovídá &ndash. narodíjednohozimníhoodpolednezazvláštníchokolností z kávovépěny. Jenže hned poťapká ubrus a je přísnou paní Jehličkovou vyhozena na ulici. Čeká ji napínavá cesta do prádelny, kde se dočká jara. Tím ale její trampoty zdaleka neskončí &ndash. stává se kočkou toulavou a ještě nějaký čas potrvá, než dojde až domů, do koše, kde to je nejlepší.

 

Napsal: Eva Volfová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář