Mateřídouška obecná Hanna Maria 30 g

Kód: HMB03
45 Kč
SKLADEM
Můžeme doručit do:
1.10.2020

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Mateřídouška obecná Hanna Maria 30 g

 (Thymus serphyllum) Skromná bylinka s velkých darem léčení roste na slunných a teplých loukách a stráních. Nasbírané teplo ze Slunce i Země dodává do vaší duše i vašeho těla. Její vnitřní slunce ocení každý, kdo potřebuje zklidnění, lásku a bezpečí. Má mnohostranné použití nejen pro dospělé a děti, ale především pro ženy. Bylinka má silné protizánětlivé a antibakteriální účinky. Napomáhápři odkašlávání, dezinfikuje sliznici dýchacích cest. Podporuje vylučování žaludečních šťáv a upravuje správnou činnost celého trávicího traktu, žlučníku. Odstraňuje nadýmání, zklidňuje stresem zatížené útroby, které dezinfikuje.Koupel i čaj užíváme při revmatických bolestech, bolestech kloubů a končetin. Mateřídouška zklidňuje psychiku, odhání smutek a špatnou náladu. Mírní bolesti hlavy a přináší slunce do bolavé duše. Odbourává nervozitu a nespavost. U žen mírní menstruační potíže a bolesti, redukuje menstruaci.

Návod na přípravu čaje: 1 lžíci sušené mateřídoušky přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 2 minuty vyluhovat. Účinky čaje budou o to cennější, pokud přikryjete hrníček talířkem. Sraženou páru se silicemi tak vrátíte zpět do nápoje. Přeceďte a v klidu popíjejte. Čaj posiluje nervy, mírní deprese, tlumí migrény a šumění v uších. Pomáhá odbourávat podrážděnost a psychické vypětí. Podporuje dobré trávení, tlumí nadýmání a koliky. Dezinfikuje zažívací ústrojí a močové cesty, je močopudný. Redukuje menstruaci. Šálek teplého čaje si můžete dopřát během celého dne. Ve večerních hodinách pomáhá při nespavosti a nočním neklidu.

Návod na přípravu koupele: 200 g sušené natě namočte do studené vody a nechte půl dne odstát. Poté výluh zahřejte a přilejte do vody ke koupeli. Ta trvá cca 20-25 minut. Po koupeli se neutírejte, zabalte se do osušky a nechte na sebe působit alespoň hodinu její blahodárnou energii. Koupele jsou vhodné i při psychické únavě a podrážděnosti. Zmírnění revmatických bolestí kloubů: 3 šálky sušené natě přisypejte do 4 litrů vroucí vody, povařte a poté odstavte. Scezenou bylinkovou vodu přilejte do koupele, ta trvá 20 minut. Koupel s odvarem mateřídoušky pomáhá zklidnit bolest nohou a mírní revmatické bolesti kloubů. Kladně působí na pohybový aparát (svaly a tkáně), především po poranění.

Koupele a děti: podpora léčby dýchacích cest (pouze 5 minut a potom klid na lůžku). Vedlejší účinky: Těhotné a kojící ženy by neměly mateřídoušku užívat vnitřně. Má schopnost vyvolat a urychlit porod. Mateřídouškový olej může při přímém kontaktu se sliznicemi způsobit podráždění. Mateřídouška zvyšuje krevní tlak.

Složení: Mateřídouška obecná

Hmotnost: 30 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář