Na co si dát pozor při výběru předporodního kurzu!

Je dokázáno, že těhotné ženy jsou díky hormonálním změnám ve svých úsudcích snadno ovlivnitelné a v touze dát svému dítku vše nejlepší doslova naletí! Buďte tedy obezřetná nejen při nakupování, ale i při výběru kurzů, svého lékaře, ale i porodnice. Vše můžete v průběhu těhotenství změnit a ne se s tím jen spokojit. Teď už nejde pouze o Vás samotnou.

 
1. vždy se předem informujte v okolí na kvalitu kurzu - využívejte doporučení spokojených kamarádek, či známých, mnohdy dobře poradí i Váš gynekolog
 
2. informujte se na kvalifikace, vzdělání a praxi přednášejících
 
3. mnohdy bývají lepší kurzy až několikatýdenní pořádané kvalifikovanými porodními asistentkami "porodními bábami". Jednodenní (spíš několikahodinové) kurzy pořádané porodnicemi bývají většinou pouze o chodu porodnice, než o výuce a povzbuzení rodičky.
 
4. vybírejte kurzy, které mají smlouvy s porodnicemi o prohlídkách porodních sálů.
 
5. vybírejte kurzy s alespoň hodinovou účastí tatínků, bude to přínosem nejen pro něj, ale především pro Vás.
 
6. vhodné je i mít v kurzu alespoň pár hodin o šestinedělí, výrazně Vám to pomůže, hlavně psychicky, a ač umíte miminko přebalit dozvíte se plno jiných cenných rad.
 
6. informujte se na smlvní vztah s pojišťovnami - některé kurzovné, nebo část kurzovného hradí
 
7. pokud nejste celoživotním zastáncem alternativní medicíny a nežijete tímto způsobem života, neuvažujte o kurzech, jejichž cílem je porod doma! Všeobecně se v dnešní době tyto praktiky nedoporučují i těm nejzarputilejším. Lékaři sice nejsou všemocní, ale je vždy výhodnější být pod jejich dohledem. Pokud se Vám i tak budou některé praktiky v průběhu konání zdát podivné, raději kurz ihned ukončete a nejlépe o svém dojmu informujte. např svého gynekologa. Můžete tak pomoci dalším nic netušícím maminkám.
Bohužel ne každý má na tyto kurzy vhodnou kvalifikaci. Proto také nezřídka dochází v důsledku mylné informovanosti, či vtloukáním až nezdravých názorů k tragickým událostem. Vždy je potřeba držet se zdravého rozumu a vlastního instinktu, protože jde především o Vaše dítko a Vás samotnou.
 
 
Mnoho štěstí, zdraví, sil a pevných nervů - stojí to za to :o)
 
Markéta Weinigerová