Předporodní kurz je pro Vás výhodou!

Vaše nejčastější otázky a obavy Vám zodpoví právě na předporodních kurzech! Dozvíte se tam vše, co Vaše maminka nevěděla, nebo se ostýchaly Vám říci Vaše kamarádky.

Všem maminkám, které čekají své první dítko, doporučuji kurz předporodní přípravy, nejlépe s možností návštěvy porodních sálů a s návazností na kurzy o šestinedělí. Mnoho maminek Vám jistě potvrdí, že šestinedělí je ještě, o trochu více náročnější než samotný porod. Bolest porodu odezní rychle, ale hormonům to trvá déle, a to se pak dějí věci.
Osobně z kurzu těžím dodnes (tedy už téměř 6 let) a jako největší zásluhu mu přikládám to, že mne zbavil velkého strachu z porodu. V kurzu se dozvíte přesně to, co chcete vědět, čeho se nejvíce bojíte a přitom se stydíte zeptat svých kamarádek, nebo vlastní mámy.
 
Co chcete vědět o porodu a kamarádky se ostýchaly Vám říci nebo nevěděly?
 
Zde je pár příkladů:
 
1. že si můžete vytvořit tzv. porodní plán a k čemu slouží ...
 
2. proč je dobré si k porodu ostříhat a odlakovat nehty ...
 
3. nač je dobré oholení rodidel ...
 
4. že klystýr (nálev) není povinný, ale usnadní Vám i miminku porod ...
 
5. že můžete odmítnout nástřih, ale pokud ho lékař při porodu výslovně doporučí, je lépe ho přetrpět, než mít vleklé komplikace po natržení ...
 
6. proč má tatínek při porodu stát za Vašimi zády a nikdy přímo čelem k porodu ...
 
7.  proč je pro dítě i matku lepší  porod přirozenou cestou , než císařským řezem (pouze v případě, že není nezbytně nutný) ...
 
8.  že  90% žen je  od přírody  schopno kojit , jen mnohdy neví, jak na to ...
 
9. proč  dítě neustále pláče , i když je nakrmené, přebalené a zdravé ...
 
10. proč mám v šestinedělí tak divné myšlenky při pohledu na neustále řvoucí dítě a jak si s tím poradit ...
atd...
 
Na tohle všechno Vám na kvalitně vedeném kurzu kvalifikovaně a zcela otevřeně odpoví. Navíc se tam seznámíte s maminkami, které řeší stejné problémy jako Vy, což Vám dodá sebevědomí a bude pro vás velkou úlevou mít s kým své problémy konzultovat.
 
Markéta Weinigerová