Zaujal Vás náš obchůdek a láká Vás vlastní eshop? Ozvěte se nám na náš email :-) Krásné dny

Jak správně vybrat skákací zvířátka a čím se liší

nunynek-spolecna-foto-skakaci-zviratka

Výběr skákacího zvířátka se může zdát složitý, proto se snažíme jeho výběr ulehčit tímto článkem a srovnávací tabulku.

 
Než si přečtete více, ráda uvedu osobní poznámku. Zvířátka jsou nejen hračkou, ale i rehabilitační pomůckou pro vývoj dítěte od jeho cca 1. roku. Je to dáno tím, kdy dítě již samo bez opory stojí i chodí (sezení se předpokládá). Zvířátka jsou vždy a záměrně mírně nestabilní, proto je nutno mladší děti hlídat! Zvířátka právě touto svou nestabilitou posilují a zpevňují břišní i zádové svalstvo, napomáhají správnému usazení kyčelního kloubu a posilují svalstvo kolem kyčlí. V mnohých případech jsou zvířátka Ledraplastic doporučována na rehabilitacích i jako physioroll (když zvířátko povalíte a použijete jeho trup).Doporučený věk je však výrobcem uveden od 3. roku. Je to DÁNO směrnicí EU o obsahu malých dílků, kde hrozí polknutí a udušení dítěte. Zvířátko, z logiky věci nafukovacího předmětu, obsahuje zátku proti ujití vzduchu. Tato zátka je oním malým dílkem. Když zátkou ucpete nafouknuté zvířátko, lze zátku dospělou osobou za použití velké síly a nejlépe za pomoci tupého předmětu (např. obrácený konec kávové lžičky), určeného k vyšprtnutíi i tak velmi stěží vytáhnout. Je však na vás a vašem uvážení, co považujete pro své dítě za bezpečné a nebezpečné.

 

  Rozdělení skákacích zvířátek dle materiálu

 

1. Pružný materiál          KO-nunynek-gyffy  

 • je velmi odolný s abnormálně vysokou atestovanou nosností 200 Kg - dynamická nosnost je
  45 Kg
  , vhodný též do školek a dětských zařízení

 • chová se s nadsázkou jako "pouťový balónek" (vzduch v míči se při stlačení na jedno místo vyboulí na místě jiném) což umožňuje dětem skutečné skákání.

 • díky jeho vlastnostem se zvířátka a míče dají do jisté míry (cca 5 cm) dofukovat dle potřeby. tzv. přizpůsobit růstu dítěte. 

 • vyšší cena

 
 
 

KO-nunynek-flora-john2. Tuhý materiál

 • odolný s nosností cca 40 Kg  

 • plně dostačuje průměrnému věku dětí, pro které jsou zvířátka určena, ale je tuhý natolik, že je vhodný spíš na pohupování než skákání. 

 • zvířátko musíte plně nafouknout do jeho tvaru bez možnosti přifukování či upouštění vzduchu.

 • nižší cena 

 
 
 

Rozdělení skákacích zvířátek dle využití

 

1. zvířátka BABYKO-nunynek-baby-john02

velmi nízká zvířátka s výškou sedu cca 21 cm. Zvířátka jsou vhodná vhodná pro děti již kolem 9 měsíce a cca 80 cm výšky dítka. Zvířátka jsou sice levnější, ale jejich užitná hodnota není, díky velikosti, moc dlouhá. Koník John Baby. Zvířátka od Johna v tomto provedení se bohužel již přestala vyrábět.

 
 
 
 
 

Raffy2. klasická zvířátka

 

výška sedu od cca 25-30 cm jsou vhodná pro děti již kolem jednoho roku, tedy cca 86 cm výšky dítěte. Obvykle se toto zvířátko stává vhodným dárkem k prvnímu roku :o)  Pokud je vhodně zvolen i materiál (pružný materiál s vysokou nosností - zvířátka Ledraplastic ) má zvířátko o tomto rozměru nejdelší užitnou hodnotu. I osmileté leté dítě si na tomto zvířátku zaskáče.

 

 

3. velká zvířátka  KO-nunynek-rody-max

 

výška sedu cca 37 cm jsou vhodná pro děti kolem dvou let. Zde již nezáleží až tak na výšce dítěte, ale na jeho fyzické zdatnosti a mrštnosti. Délka užitné hodnoty už není tak vysoká, jako u klasické velikosti a cena už není tak příznivá. Toto zvířátko je spíš pro fajnšmekry a do hracích center s většími dětmi.

 

 

KO-nunynek-konik-rody-houpacka4. zvířátka s možností napojení na houpačku tzv.2v1

 

jedná se o zvířátka, ke kterým se dá připojit houpací podložka a ze skákacího zvířátka je zvířátko houpací. Tato varianta je vhodná zejména pro ty, co nemají moc velký prostor na skladování dvou takto objemných hraček a při tom mají doma velkého fandu houpacích koníků a skákadel.Koník RODY, Žirafka GYFFY, Zajíček RAFFY

 

 

5. zvířátka přechodová KO-nunynek-lactanek-sally

 
jedná se o méně stabilní zvířátka, která již nemají zadní nožky a místo nich mají jen bříško. Pak už je jen krůček ke skákacímu míči. Tato zvířátka jsou vhodná až k třetímu roku dítěte, záleží opět na jeho dovednostech. Lachtánek SALLY od firmy Ledraplastic se bohužel již nevyrábí.
 
 
 
 
 

 

Význam skákacího zvířátka

 
Zvířátka všeobecně posilují břišní i zádové svalstvo, napomáhají usazení kyčelních kloubů a jsou výbornou motorickou a rehabilitační pomůckou.
 
Zvířátka jsou vhodná pro děti, které si již dokážou samy sednout a stát bez opory. Nezáleží tedy až tak na přesném věku ale na dovednostech.
 
 
 
 
 
!!!POZOR!!!
 
 • Při výběru zvířátka nezáleží na tom, kde bylo vyrobeno, ale od jakého je výrobce. Jedině značkový výrobce, kterému záleží na jeho jméně hlídá podmínky výroby a dbá na nezávadnost zboží, které svým jménem prodává. Jedině to Vám zaručí, že máte skutečně originální, atestované a nezávadné zboží. V současné době se téměř vše (i u celosvětově uznávaných značek) vyrábí v Číně, a proto i napodobeniny pochází nejvíce z Číny. To že tvar shoný nezaručí, že i složení materiálu. Pokud tedy chcete mít skutečně zdravotně nezávadné zboží, nekupujte levné napodobeniny bez uvedeného výrobce!  Raději použité zvířátko, než napodobeninu.

 • při skákání na zvířátku mějte dítě vždy pod dozorem. Z počátku jej přidržujte a jakmile si zvykne a je si jisté, stačí jej sledovat z povzdálí. 

 • pozor na ostré a špičaté předměty, nemyslí se tím jen nože a špendlíky, ale i kovové zakončovací lišty dlažeb a koberců, různé kostky a stavebnice. I o malou kostičku Lega, či malé dílky hraček např. z Kinder vajíček lze zvířátko prorazit.

 • pozor na horké přeměty, nemyslí se jeno otevřený oheň, ale i příliš horké topení či prudké slunce může hračku nenávratně poškodit. 

 • věnujte pozornost tomu, na jakém povrchu vaše dítě se zvířátkem, či míčem skáče. 

 

Tabulku porovnání zvířátek naleznete zde >

 

Markéta Weinigerová

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení